Wiadomości

Nos policyjnego owczarka belgijskiego nie zawiódł i tym razem

Data publikacji 20.11.2023

Wąbrzescy kryminalni zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Ryńsk, który w miejscu swojego zamieszkania posiadał znaczne ilości środków narkotycznych. Miejsce ich ukrycia wskazał pies policyjny. Policjanci zabezpieczyli miedzy innymi amfetaminę oraz marihuanę.

Wąbrzescy kryminalni ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu wąbrzeskiego może mieć związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze do sprawy wytypowali 16-letniego mieszkańca gminy Ryńsk. Z ich ustaleń wynikało, że nastolatek może posiadać w miejscu swojego zamieszkania zakazane środki narkotyczne.
 
W piątek (17.11.2023) wszystkie przypuszczenia potwierdziły się, gdyż w jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że podejrzewany posiadał między innymi ponad 300 gram amfetaminy oraz marihuanę, z której można by było zrobić kilkadziesiąt porcji tego narkotyku.
 
Nieletni skrupulatnie ukrywał zabronione substancje na terenie swojej posesji. Nie stanowiło to jednak problemu dla policyjnego owczarka belgijskiego, psa doskonale wyszkolonego do wyszukiwania zapachów środków narkotycznych. Pies bez problemu doprowadził swojego przewodnika do miejsca ich ukrycia.
 
Nieletni usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z uwagi na wiek o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
 
mł. asp.  Daniel Lubiński
Powrót na górę strony