Wiadomości

Dobiega końca policyjna akcja na drogach

Data publikacji 02.11.2022

Policyjne działania związane z dniem Wszystkich Świętych powoli dobiegają końca. Na szczęście mimo wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych odnotowaliśmy tylko jedno zdarzenie drogowe.

Policyjna akcja związana z dniem Wszystkich Świętych  to czas wytężonej pracy policjantów. Czuwają oni nad bezpieczeństwem tych, którzy aby odwiedzić groby swoich bliskich często przemierzają wiele kilometrów. Przez ostatnie pięć dni na drogach Wąbrzeźna i okolic cmentarzy spotkać można było więcej niż zazwyczaj policjantów. Nasi funkcjonariusze brali bezpośredni udział w zapewnieniu drożności i płynności ruchu w rejonie cmentarzy, kontrolowane były główne ciągi komunikacyjne pod kątem jazdy z dozwoloną prędkością czy korzystania z odpowiedniego oświetlenia w czasie gęstych mgieł. Po zmierzchu policjanci koncentrowali się również na pieszych i ich obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

Podczas pięciodniowych działań odnotowaliśmy tylko jedno niebezpieczne zdarzenie, gdzie w poniedziałek (31.10.22 r.) tuż po godzinie 19:00 na ulicy Kopernika w Wąbrzeźna, 22-letni kierowca volkswagena, potrącił znajdującego się na przejściu dla pieszych 46-letniego mieszkańca Wąbrzeźna. Mężczyzna trafił do szpitala z urazem ręki. Zarówno kierowca jak i pieszy byli trzeźwi. Na uwagę zasługuje fakt, że pomimo wielu kontroli drogowych, nie odnotowaliśmy przypadku kierowania pod wpływem alkoholu.

Policyjna akcja zakończy się dziś o godz. 22.00.

autor: asp. Krzysztof Świerczyński

 

Powrót na górę strony