Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa coraz popularniejsza
W minionym roku 2019 na mapie naszego powiatu naniesionych zostało 178 zgłoszeń. To wzrost o 40 w porównaniu do roku 2018. Diametralnie zmieniła się również charakterystyka zgłoszeń.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od 5 października 2016 roku. Jako strona internetowa pozwala na bezpłatne i anonimowe przekazywanie swoich spostrzeżeń co do zagrożeń w otaczającej nas okolicy. Z każdym rokiem ilość zgłoszeń oraz ich merytoryczna wartość rośnie.
W roku 2019 odnotowaliśmy prawie 180 zgłoszeń.
Najczęściej dotyczyły one:
- przekraczania dozwolonej prędkości (70 zgłoszeń)
- spożywanie alkohoolu w miejscach objętych zakazem (24 zgłoszeń)
- nieprawidłowe parkowanie (16 zgłoszeń)
- grupowanie się młodzieży(zagrożenie demoralizacją) (12 zgłoszeń)
Od początku jej istnienia mieszkańcy naszego powiatu dokonali 490 zgłoszeń*
Zdecydowanie zachęcamy do korzystania z narzędzia jakim jest KMZB. Aplikacja jest na bieżąco aktualizowana, dodawane są nowe kategorie zgłoszeń, możliwość dodawania zdjęć czy opisu problemów.
Dzięki zgłoszeniom mieszkańców udało nam się m.in. wyelimować z ruchu tzw. "piratów drogowych", nietrzeźwych kierujących czy też zakłócania porządku publicznego.
W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.